Szkolenie otwarte
Elektronizacja dokumentacji pracowniczej. Stosowanie podpisów elektronicznych w praktyce funkcjonowania działu HR
16-17 października 2023
10:00-15:00
Na szkoleniu będziemy omawiać:
I dzień:
Zmiany postaci dokumentacji na elektroniczną;
Dokumentacja elektroniczna a różne rodzaje dokumentacji;
E-akta osobowe;
Elektroniczna dokumentacja czasu pracy;
Wymagania techniczne dotyczące dokumentacji elektronicznej;
Zasady pracy z dokumentami elektronicznymi;
Metadane i zasady ich wykorzystania.
II dzień:
Wprowadzenie do podpisów i pieczęci elektronicznych
Kwalifikowany podpis i pieczęć elektroniczna
Stosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego w praktyce
Praktyczne aspekty rozwiązania do przenoszenia dokumentacji pracowniczej
Inne podpisy elektroniczne
Wykładowcy:
Anna Jankowska – Absolwentka WGiSR Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału ZIF Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami IT głównie związanymi z produkcją oprogramowania oraz wdrażaniem systemów klasy CMS, CRM i ERP. Wielokrotnie pełniąc funkcję doradczą zajmowała się przeprowadzaniem złożonych analiz biznesowych. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów wdrożeniowych w całej Polsce, wymagających zaawansowanej wymiany danych pomiędzy systemami. W ramach realizowanych projektów wdrożeniowych przeprowadziła szkolenia dla kilkuset przyszłych użytkowników systemów oraz odpowiadała za przygotowanie techniczne i merytoryczne kilkudziesięciu trenerów. Fanka zwinnych technik programowania i zarządzania aktywnie uczestniczy w startupie Keepskiller doszkalając studentów IT do potrzeb biznesowych pracodawców.
Łukasz Prasołek – ukończył z wyróżnieniem wydział prawa UW oraz studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Organizacji w SGH, w latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 1.1.2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek. Jest autorem książek: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia, wzory” (Wyd. C.H. BECK, 5 wydań), „Rozliczanie czasu pracy. 100 kazusów” (INFOR 2011) „Dokumentacja czasu pracy” (Wyd. C.H. BECK, 3 wydania). Jest również współautorem komentarzy naukowych do ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych, zasiłkowej, wypadkowej oraz o emeryturach i rentach z FUS, a także książek dotyczących różnych aspektów prawa pracy wydawanych w serii Pogotowie Kadrowe przez Wydawnictwo ODDK. Od 15 lat prowadzi szkolenia dla specjalistów z zakresu kadr i płac z obszarów czasu pracy, wynagrodzeń, dokumentacji pracowniczej oraz różnych zagadnień kadrowych w ujęciu orzeczniczym. Przez blisko 10 lat był wykładowcą na kursach zawodowych dla specjalistów ds. kadr i płac.
Michał Tabor – Uczestnik procesów legislacyjnych eIDAS, doradca w procesie wdrażania ustawy o usługach zaufania. Ekspert Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji w zakresie Podpisów elektronicznych, Ekspert Związku Banków Polskich w zakresie uwierzytelniania i podpisów elektronicznych, Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego w zakresie podpisów elektronicznych. W 2016-2017 roku ekspert opracowujący Krajowy Schemat Identyfikacji elektronicznej. Ekspert i członek komitetu normalizacyjnego ETSI – definiującego normy dla podpisu elektronicznego. Edytor norm ETSI w zakresie pieczęci elektronicznych i kwalifikowanych certyfikatów w bankowości. Ekspert ENISA w zakresie zdalnego potwierdzania tożsamości. Autor wielu artykułów z zakresu podpisów elektronicznych, identyfikacji elektronicznej i usług zaufania. Doradca Poczty Polskiej, UKE i Ministra ds. informatyzacji
Cena szkolenia
Uwaga - istnieje możliwość zapisania się tylko na jeden, wybrany dzień szkolenia.
960 PLN netto (1180,08 PLN brutto) za udział w dwudniowym szkoleniu dla 1 osoby
480 PLN netto (590,40 PLN brutto) za udział w szkoleniu jednodniowym dla 1 osoby
Szczegółowy plan szkolenia oraz mozliwość zapisu